خانه » همه موضوعات » پژوهش » مقاله ترجمه شده نقش و عملکرد رفتار تغییر رنگ چهره در پرندگان
مقاله ترجمه شده نقش و عملکرد رفتار تغییر رنگ چهره  در پرندگان

مقاله ترجمه شده نقش و عملکرد رفتار تغییر رنگ چهره در پرندگان

نقش و عملکرد رفتار تغییر رنگ چهره  در پرندگان

Function and occurrence of facial flushing in birds

اطلاعات گذشته پیرامون نقش داشتن رنگدانه هایی در برقراری ارتباط بصری در چهره وجود داشت، هموگلوبین های موجود در خون همه پرندگان، مسئول ایجاد رنگ قرمز و برافروخته در بخش های بدون پوشش پر در برخی از گونه ها می باشد. هدف ما از این بررسی دو موضوع را شامل می شود: (۱) مطالعه سازگاری های دستگاه گردش خون در زیر پوست چهره دو گونه که رفتار برافروخته شدن و گلگون شدن چهره در آن ها وجود دارد: Polyborus plancus و گونه ای کرکس با نام Necrosyrtes monachus. و (۲) تهیه نخستین لیست از گونه هایی که این رفتار در آن ها وجود دارد. بخش های بدون پوشش پوست صورت در دو گونه یاد شده در لایه زیرپوست دارای سیستم مویرگی فشرده ای هستند که وقتی از خون پر شود، قادر است رنگ پوست را قرمز نماید. در مقابل، در زیر پوست بخش های پوشیده شده از پر مویرگ ها فاقد فشردگی بوده و توانایی تغییر رنگ پوست در مناطق را نخواهند داشت.
تعداد پرندگان دارای این خصوصیت اندک بوده ولی از لحاظ فیلوژنی و تکاملی نیز متنوع اند، به طوری که این گونه ها به ۱۲ راسته و حداقل ۲۰ خانواده متفاوت از پرندگان تعلق دارند. اکثر آن ها دارای رنگ تیره بوده، بزرگ جثه اند، در مناطق گرمسیری ساکن بوده و به طور طبیعی دارای لکه هایی در پوست با فشردگی مویرگی زیاد برای تنظیم حرارت بدن می باشند. رفتار این پرندگان از جمله رابطه جنسی و تفاوت های سنی در گونه ها نمایانگر یک سیستم آگاهی دهنده  پیرامون شرایط و وضعیت آنها، به خاطر این که هموگلوبین به مقدار زیادی جهت دفع حرارت به خاط فرایندهای فیزیولوژیکی در این نقاط تجمع یافته است.
“گلگون شدن و قرمز شدن، از عجیب ترین و انسانی ترین رفتار ها و خصوصیات می باشد. میمون ها در موقع اوج هیجانات و احساسات قرمز می شوند، ولی برای این که ما باور کنیم یک حیوان دارای این خصوصیت ایت به مدارک و مطالعات بسیار زیادی نیاز می باشد.

خرید ترجمه از آکاشاپ

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*