خانه » نوشته‌های حامد بیدل » گاه‌نوشت‌های حامد بیدل » حسن روحانی: در مکان یابی برای مسکن، صنعت و جاده سازی خطا کرده‌ایم!
حسن روحانی: در مکان یابی برای مسکن، صنعت و جاده سازی خطا کرده‌ایم!

حسن روحانی: در مکان یابی برای مسکن، صنعت و جاده سازی خطا کرده‌ایم!

حسن روحانی رئیس جهور ایران در اظهاراتی گفت:

در مکان یابی برای مسکن، صنعت و جاده سازی خطا کرده‌ایم، او تصریح کرد: باید مکانی را برای مسکن سازی و صنعت انتخاب می‌کردیم که کمترین صدمه به محیط زیست را بزنیم اما زمین‌های زراعی و باغ‌ها را به مسکونی تبدیل کردیم و اشکال از همین جا آغاز شد. (لینک)

و این در حالی است که برنامه آمایش سرزمین (طرح جامع سرزمین) در کشور از سال ۷۳ عملاً با هدف مکان یابی توسعه شهری انجام شده است برنامه ای که حتی نمیتوان اسم آن را آمایش سرزمین گذاشت!!! یعنی نه تنها آمایش سرزمین صورت نگرفته است بلکه در سطح یک مکان یابی ساده هم به هدف نرسیده ایم!!!

سه هدف زیر راه رسیدن به آمایش سرزمین به مفهوم مورد نظر مجریان این طرح بوده است: اول، بررسی تناسب زمین‌های کشور برای توسعۀ سکونتگاه‌ها و فعالیت‌های وابسته؛ دوم، پیشنهاد شبکه شهری آیندۀ کشور یعنی اندازه شهرها، چگونگی استقرار آنها در پهنۀ کشور و سلسله مراتب میان آن‌ها به منظور تسهیل مدیریت سرزمین و امر خدمت‌رسانی به مردم؛ سوم، پیشنهاد چهارچوب مقررات ساخت و ساز در کاربری‌های مجاز زمین‌های سراسر کشور.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*